(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mitshubishi lancer (Nr 2720100)

Marka i model:

Mitsubishi lancer

Waga w kg (łączna):

1300

Budżet zlecenia [zł]:

450

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 85.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Wollmerath

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Dörth

Termin elastyczny


Transport samochodu

    Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się niekiedy, kiedy nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Francji. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najoszczędniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu auta

    Do transportu samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne zamocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy nie zapominać również, że faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.