(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mitsubichi Lancer (Nr 6021138)

Mitsubichi Lancer

Marka i model:

mitsubichi lancer

Waga w kg (łączna):

1345

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2187.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madrid

29 cze 2020

Adres i termin dostawy

Chorwacja, Grad Zagreb, Zagrzeb

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu uwidacznia się niekiedy, gdy kupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od ostatniego właściciela, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie wozu na Clicktrans.pl, a już po kilku minutach otrzymamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Sposoby przewożenia samochodu

Do transportu wozu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i naczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, aby pojazd nie zmieniał miejsca podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, że właściwa masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upoważnia przewoźnika do odbioru samochodu.