(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mitsubishi (Nr 5423358)

Marka i model:

Mitsubishi ASX

Waga w kg (łączna):

1200

Budżet zlecenia [€]:

900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2518.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunidad De Madrid, Madryt

27 gru 2019

Adres i termin dostawy

Szwecja, Skåne Län, Malmo

10 sty 2020


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie pojazdu na Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie ładunku – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami mocującymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż faktyczna masa naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy wozu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeśli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zwykle wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru samochodu.