Mitsubishi 3000 GT (Nr 6523766)

Mitsubishi 3000 GT
Waga Sztuk:
Mitsubishi 3000 GT 2 Gen. (1990 - 2000) Coupe
Długość
459 cm
Szerokość
184 cm
Wysokość
128 cm
ok. 1870 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1870 kg
Dystans: 184 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kastylia I León, Briviesca

Od 21 wrz 2020 do 30 wrz 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Oiartzun

Od 22 wrz 2020 do 31 paź 2020


Transport samochodu

Zlecenie transportu pojazdu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Wielkiej Brytanii. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie pojazdu na Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu pojazdu

Do przewiezienia auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie samochodu – koła pojazdu należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać także, że faktyczna waga naczepy nie może przekraczać faktycznej masy samochodu ciągnącego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, najczęściej potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru samochodu.