Mitsubishi 3000gt spyder (Nr 4906302)

Marka i model:

Mitsubishi 3000gt spyder

Waga w kg (łączna):

1900.00

Budżet zlecenia [€]:

1600

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1778.00 km

Adres i termin nadania

Norwegia, Rogaland, Stavanger

3 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Austria, Tyrol, Zirl

15 wrz 2019


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu wozu pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w przewozie aut. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Metody transportu wozu

Do transportu auta pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła auta należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie transportu. Należy pamiętać również, iż właściwa masa przyczepy nie powinna przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić pojazd osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy transport w firmie transportowej w obszarze UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia firmę transportową do odbioru wozu.