(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

mitsubishi asx (Nr 5867438)

mitsubishi asx

Marka i model:

mitsubishi asx

Waga w kg (łączna):

1355

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2647.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Comunitat Valenciana, Alicante/alacant

Od 30 cze 2020 do 3 lip 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Edinburgh, Edynburg

Od 9 lip 2020 do 13 lip 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu uwidacznia się nierzadko, jak kupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Anglii. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan pojazdu, jego ciężar i wymiary oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili otrzymamy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada stosowną polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do transportu pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte 4 pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy pamiętać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przerastać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w momencie jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.