(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-12-27 06:34

Mitsubishi-Canter

(Nr 2242917)

Marka i model:

Mitsubishi-Canter

Waga w kg (łączna):

2235.00

Budżet zlecenia [€]:

250

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1158.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie transportu wozu uwidacznia się najczęściej, jak zakupujemy nowy pojazd czy też sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować samochód?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie wozu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy oferty od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, iż właściwa waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 t., najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze UE, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, jaki upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Brzecław, Czechy

28 gru 2017

Adres i termin dostawy

Rue de Liverpool - Liverpoolstraat 64, Anderlecht, 1070, Belgia

Od 3 sty 2018 do 5 sty 2018