(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

mitsubishi colt (Nr 3872791)

mitsubishi colt

Marka i model:

mitsubishi colt

Waga w kg (łączna):

1100

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 909.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia-Palatynat, Trewir

Od 12 lut 2019 do 15 mar 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Dolnośląskie, Borek Strzeliński

Od 13 lut 2019 do 16 mar 2019


Transport samochodu

Zlecenie przewozu auta uwidacznia się najczęściej, jeśli nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od poprzedniego właściciela, na przykład z Czech. Rozstrzygający koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan samochodu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy oferty od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie aut. Przed wyborem firmy transportowej warto utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia auta

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie auta – koła samochodu należy przypiąć 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał położenia w czasie transportu. Wypada pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy auta holowanego.

Formalności

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki upełnomocnia przewoźnika do odbioru wozu.