(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

Mitsubishi Colt (Nr 6588585)

Waga Sztuk:
Mitsubishi Colt Z30 (2002 - 2009) Hatchback 5-Drzwiowy
Długość
387 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
155 cm
ok. 1065 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1065 kg
Dystans: 1085 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Hesja, Frankfurt Nad Menem

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Łomianki

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zapotrzebowanie przewozu auta pojawia się często, kiedy kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Niemiec. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej przewieść samochód?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o przewiezie samochodu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody przewożenia wozu

Do transportu samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Fundamentalne znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła pojazdu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, aby pojazd nie zmieniał położenia podczas transportu. Należy nie zapominać także, iż rzeczywista waga przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli waga całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, najczęściej konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, często wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, jaki upoważnia firmę do odbioru auta.