(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2018-02-21 11:41

Mitsubishi grandis (Nr 2400536)

Mitsubishi grandis

Marka i model:

Mitsubishi grandis

Waga w kg (łączna):

1645.00

Budżet zlecenia [zł]:

10000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1109.00 km

Transport samochodu

    Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się często, kiedy kupujemy nowy samochód lub sprowadzamy go od wcześniejszego właściciela, na przykład z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść auto?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby transportu auta

    Do transportu pojazdu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Podstawowe znaczenie ma umiejętne zamocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w trakcie przewozu. Wypada nie zapominać również, że rzeczywista masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy wozu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w momencie jak masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.

Adres i termin nadania

Creglingen, 97993, Niemcy

Od 22 lut 2018 do 23 mar 2018

Adres i termin dostawy

Siedlce, 08-101, Polska

Termin elastyczny