Mitsubishi L200 (Nr 6661585)

Mitsubishi L200
Waga Sztuk:
Mitsubishi L200 3 Gen. (1996 - 2006) Pickup 4-Drzwiowy
Długość
512 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
180 cm
ok. 1840 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1840 kg
Dystans 0 km
Faktura VAT: Wymagana

Adres i termin nadania

Filipiny, Luzon Środkowy, Tarlac

Od 6 paź 2020 do 30 lis 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Zamość

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się nierzadko, jeżeli kupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, na przykład z Francji. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie darmowego ogłoszenia o transporcie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia pojazdu.

Metody transportu samochodu

Do transportu auta służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma umiejętne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte czteroma linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Wypada pamiętać także, iż właściwa waga naczepy nie powinna przerastać faktycznej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w momencie gdy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku jeśli DMC przekracza 3,5 tony, zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, jaki uprawnia firmę do odbioru samochodu.