Mitsubishi L200 (Nr 7677351)

Mitsubishi L200
Waga
Sztuk
Mitsubishi L200 3 Gen. (1996 - 2006) Pickup 4-Doors
Długość
512 cm
Szerokość
177 cm
Wysokość
180 cm
ok.
1817 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1817 kg
Dystans
3296 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Belgia, Region Flamandzki, Antwerpia

Od 2 paź 2021 do 29 paź 2021

Adres i termin dostawy

Islandia, Höfuðborgarsvæðið, Rejkiawik

Termin elastyczny

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się nierzadko, kiedy nabywamy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z UK. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od czynników takich jak: stan auta, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej przewieść pojazd?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie darmowego zlecenia o transporcie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem firmy transportowej należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia wozu.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby pojazd nie zmieniał miejsca w trakcie transportu. Należy nie zapominać także, że właściwa waga naczepy nie powinna przekraczać rzeczywistej masy wozu ciągnącego.

Procedury

Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W przypadku kiedy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.