Mitsubishi Montero (Nr 6004673)

Mitsubishi Montero

Marka i model:

Mitsubishi Montero

Waga w kg (łączna):

2650

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 798.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Almería

Od 1 cze 2020 do 2 cze 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Barcelona

Od 14 kwi 2020 do 3 cze 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu samochodu uwidacznia się niekiedy, jak kupujemy nowy samochód czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Czech. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz odcinek do pokonania.

Jak najpewniej i najoszczędniej przewieść wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie wozów. W trakcie wyboru przedsiębiorstwa transportowego należy przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu samochodu

Do przewiezienia pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła auta powinny być przypięte czteroma taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Powinno się pamiętać również, że właściwa waga przyczepy nie powinna przewyższać faktycznej masy samochodu holowanego.

Formalności

Aby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport u przewoźnika w obszarze UE, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.