(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mitsubishi Oulander (Nr 6083059)

Mitsubishi Oulander

Marka i model:

Mitsubishi Outlander 2,2 Diesel

Waga w kg (łączna):

1900

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2188.00 km

Adres i termin nadania

Niemcy, Nadrenia Północna-Westfalia, Dusseldorf

1 sie 2020

Adres i termin dostawy

Grecja, Αποκεντρωμένη Διοίκηση Μακεδονίας - Θράκης, Saloniki

3 sie 2020


Transport samochodu

Potrzeba przewozu wozu pojawia się nierzadko, jak nabywamy nowy pojazd lub ściągamy go od poprzedniego posiadacza, przykładowo z Włoch. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan pojazdu, jego waga i gabaryty oraz odległość do przejechania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Metody transportu samochodu

Do transportu pojazdu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i przyczepa). Kluczowe znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu należy przypiąć czteroma pasami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał miejsca podczas transportu. Należy nie zapominać również, iż faktyczna waga naczepy nie może przekraczać właściwej masy auta holowanego.

Procedury

Aby niezależnie przewozić wóz osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym na terenie UE, najczęściej konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który uprawnia przewoźnika do odbioru wozu.