Mitsubishi outlander (Nr 5675011)

Mitsubishi outlander

Marka i model:

Mitsubishi outlander

Waga w kg (łączna):

1650.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1931.00 km

Adres i termin nadania

Litwa, Okręg Kowieński, Kowno

31 mar 2020

Adres i termin dostawy

Włochy, Lombardia, Bergamo

3 kwi 2020


Transport samochodu

Zlecenie przewozu samochodu uwidacznia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy wóz lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, na przykład z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie przewozu zależą od elementów takich jak: stan wozu, jego ciężar i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować pojazd?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę otrzymamy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody transportu pojazdu

Do transportu samochodu służą autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie pojazdu – koła wozu należy przypiąć czteroma linami mocującymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca podczas przewozu. Wypada nie zapominać także, że rzeczywista masa naczepy nie może przerastać właściwej masy pojazdu ciągnącego.

Procedury

Aby samodzielnie przewozić pojazd osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zamawiamy przewóz w firmie na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru pojazdu.