(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mitsubishi Outlander (Nr 6549615)

Mitsubishi Outlander
Waga Sztuk:
Mitsubishi Outlander 3 Gen. (2012 - 2014) Crossover 5-Drzwiowy
Długość
465 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
168 cm
ok. 1810 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga: 1810 kg
Dystans: 617 km
Faktura VAT: Niewymagana

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Bolesławiec

Od 12 wrz 2020 do 13 paź 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Przemyśl

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta pojawia się często, kiedy kupujemy nowy wóz czy też sprowadzamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Decydujący koszt i przygotowanie przewozu uzależnione są od elementów takich jak: stan samochodu, jego waga i gabaryty oraz odcinek do pokonania.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej opłacalnych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego ogłoszenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już w parę minut uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku uszkodzenia samochodu.

Metody transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd i przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła samochodu powinny być przypięte 4 linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał umiejscowienia w trakcie przewozu. Powinno się nie zapominać również, iż rzeczywista waga naczepy nie może przerastać właściwej masy samochodu holowanego.

Procedury

Żeby niezależnie przewozić samochód osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 tony, wówczas wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Kiedy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie UE, często potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zamówienia, który uprawnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.