(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mitsubishi Outlander (Nr 7512198)

Mitsubishi Outlander
Waga
Sztuk
Mitsubishi Outlander XL [restyling] (2009 - 2012) Crossover
Długość
466 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
172 cm
ok.
1667 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1667 kg
Dystans
2065 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Sankt Gallen, Bad Ragaz

Od 12 kwi 2021 do 24 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Dystrykt Braga, Barcelos

Od 1 maj 2021 do 8 maj 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu uwidacznia się często, kiedy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Anglii. Decydujący koszt i przygotowanie transportu zależą od czynników takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najpewniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o transporcie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już po kilku minutach uzyskamy oferty od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. Przed wyborem firmy transportowej należy upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia wozu.

Sposoby przewożenia wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Najważniejsze znaczenie ma dokładne zamocowanie samochodu – koła wozu należy przypiąć 4 taśmami trzymającymi w taki sposób, żeby samochód nie zmieniał miejsca w czasie przewozu. Należy pamiętać również, iż rzeczywista masa naczepy nie powinna przerastać właściwej masy auta ciągnącego.

Procedury

Żeby niezależnie transportować pojazd osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w momencie jeśli waga całkowita nie jest większa niż 3,5 tony. W momencie gdy DMC jest większa niż 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy przewóz u przewoźnika na terenie UE, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zamówienia, który upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru auta.