Mitsubishi Outlander (Nr 7584070)

Mitsubishi Outlander
Waga
Sztuk
Mitsubishi Outlander 3 Gen. [restyling] (2014 - 2016) Crossover
Długość
465 cm
Szerokość
180 cm
Wysokość
168 cm
ok.
1612 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1612 kg
Dystans
2890 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Holandia, Holandia Południowa, Noordwijk

12 lip 2021

Adres i termin dostawy

Grecja, Tomeasa, Paleo Faliro

26 lip 2021


Transport samochodu

Zapotrzebowanie transportu samochodu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy samochód lub ściągamy go od wcześniejszego właściciela, przykładowo z Włoch. Decydujący koszt i zorganizowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej transportować samochód?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o przewiezie wozu na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy specjalizują się w przewozie wozów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto przekonać się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia wozu.

Sposoby transportu auta

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (pojazd oraz naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie samochodu – koła samochodu należy przypiąć 4 linami mocującymi tak, aby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy nie zapominać także, iż faktyczna masa naczepy nie może przerastać rzeczywistej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby niezależnie transportować samochód osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy transport w przedsiębiorstwie transportowym na terenie Unii Europejskiej, zwykle konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.