(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mitsubishi Pajero (Nr 6069429)

Marka i model:

Mitsubishi Pajero

Waga w kg (łączna):

1700

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 800.00 km

Adres i termin nadania

Tajlandia, Prowincja Chiang Rai, Mueang Chiang Rai

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Tajlandia, Bangkok, Bangkok

Termin elastyczny


Transport samochodu

Potrzeba transportu auta pojawia się najczęściej, gdy zakupujemy nowy wóz lub ściągamy go od wcześniejszego posiadacza, przykładowo z Czech. Decydujący koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan pojazdu, jego waga i wymiary oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie pojazdu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie aut. W trakcie wyboru przewoźnika należy utwierdzić się, czy posiada wymaganą polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji uszkodzenia auta.

Sposoby transportu wozu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Zasadnicze znaczenie ma dokładne przymocowanie pojazdu – koła samochodu powinny być przypięte czteroma pasami trzymającymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Trzeba nie zapominać również, iż rzeczywista waga przyczepy nie powinna przewyższać właściwej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić wóz osobowy potrzebne jest prawo jazdy kategorii B, w przypadku kiedy masa całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku gdy DMC przekracza 3,5 tony, wówczas konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeśli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, najczęściej potrzebny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę do odbioru auta.