(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mitsubishi shogun (Nr 4603829)

Mitsubishi shogun

Marka i model:

Mitsubishi shogun

Waga w kg (łączna):

2000

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 2212.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, Driffield

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Podlaskie, Augustów

16 wrz 2019


Transport samochodu

Potrzeba przewozu auta uwidacznia się niekiedy, jeżeli zakupujemy nowy wóz czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najpewniej i najtaniej przewieść auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie samochodów. Przed wyborem przedsiębiorstwa transportowego warto utwierdzić się, czy posiada stosowną polisę, która zawiera ubezpieczenie w sytuacji zniszczenia samochodu.

Metody przewożenia auta

Do transportu wozu służą autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma umiejętne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte 4 taśmami trzymającymi tak, żeby samochód nie zmieniał położenia podczas przewozu. Wypada pamiętać także, iż właściwa masa naczepy nie może przekraczać faktycznej masy pojazdu ciągnącego.

Formalności

Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W przypadku kiedy DMC przekracza 3,5 t., zazwyczaj konieczne jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zlecamy przewóz w przedsiębiorstwie transportowym w obszarze Unii Europejskiej, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) i świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia firmę transportową do odbioru wozu.