Mitsubishi Space Star (Nr 7770460)

Mitsubishi Space Star
Waga
Sztuk
Mitsubishi Space Star 1 Gen. [restyling] (2002 - 2005) Minivan
Długość
405 cm
Szerokość
169 cm
Wysokość
151 cm
ok.
1285 kg
1
Sprawny*:
Tak

*Czy samochód można wtoczyć na lawetę bez pomocy wciągnika

Łączna waga:
1285 kg
Dystans
2320 km
Zleceniodawca:
Osoba prywatna

Adres i termin nadania

Niemcy, Dolna Saksonia, Wolfsburg

20 paź 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Region Murcji, Mazarrón

10 lis 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport samochodu

Zlecenie przewozu wozu pojawia się niekiedy, gdy zakupujemy nowy pojazd czy też ściągamy go od ostatniego posiadacza, przykładowo z Niemiec. Ostateczny koszt i zorganizowanie transportu zależą od elementów takich jak: stan auta, jego ciężar i wymiary oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej transportować auto?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego zlecenia o transporcie auta na giełdzie transportowej Clicktrans.pl, a już po chwili dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w transporcie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto upewnić się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Metody transportu pojazdu

Do przewiezienia samochodu pomagają autotransportery – lawety czyli (ciężarówka z platformą załadunkową lub odsłoniętą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Kluczowe znaczenie ma profesjonalne przymocowanie ładunku – koła auta należy przypiąć 4 taśmami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Należy pamiętać także, że faktyczna masa przyczepy nie może przekraczać rzeczywistej masy samochodu ciągnącego.

Formalności

Aby samodzielnie przewozić samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku gdy waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W przypadku jeżeli DMC jest większa niż 3,5 tony, zazwyczaj potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zlecamy transport w firmie transportowej na terenie Unii Europejskiej, zwykle potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upełnomocnia firmę transportową do odbioru auta.