(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mixed (Nr 5879617)

Mixed

Waga w kg (łączna):

15

Dystans: 1598.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, West Sussex, Crawley

Od 12 lip 2020 do 13 lip 2020

Adres i termin dostawy

Polska, Śląskie, Myszków

Termin elastyczny


Transport zwierząt

Przewóz zwierząt

Jeżeli chcemy zamówić przewóz zwierzaka, dla firm transportowych istotna będzie jego rasa, ciężar oraz szczegółowy opis zwierzęcia. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie powinno być zatem schorowane ani okaleczone. Kiedy postanowiliśmy przewieźć psa, kota lub zająca należy zatroszczyć się o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

Szczepienie przeciw wściekliźnie jest uważane za aktualne po upływie trzech tygodni od pierwszego szczepienia u zwierząt powyżej 3 miesiąca życia. W innych przypadkach, szczepienie zyskuje ważność tego samego dnia, gdy zostało zrobione. Ważne jest to, że dopiero po szczepieniu przeciw wściekliźnie, weterynarz może wczepić mikroczip.

Dokumenty niezbędne przy transporcie zwierząt

Koty, psy i fretki muszą posiadać dokument tożsamości wystawiony przez weterynarza. Listę lekarzy upoważnionych do wystawiania dokumentów można wyszukać na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Cena za wydanie takiego dokumentu to 51 zł.

Oprócz paszportu potrzebne są również dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzaka, opisujące kto jest właścicielem. Wymagane są również takie dane jak data i trasa przejazdu i prognozowany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do przewozu zwierząt można zobaczyć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

Zwierzę można transportować autem, kiedy posiadamy należyty transporter. Przy przewozie zwierza można używać różnego rodzaju kontenerów, torb czy mat ochronnych. Przy szukaniu transportera decydująca powinna być jego wielkość, jak także wygoda i bezpieczeństwo zwierzęcia w trakcie transportu.