(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mixta MF (Nr 7601702)

Mixta MF
Długość x Szerokość x Wysokość
Waga
Sztuk
Mixta MF
6000 x 2200 x 3000 cm
5000 kg
1
Czy wymiary są dokładne?
Tak
Łączna waga:
5000 kg
Dystans
342 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Hiszpania, Asturia, Oviedo

Od 29 mar 2021 do 29 kwi 2021

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Galicia, Cabana De Bergantiños

Od 29 mar 2021 do 29 kwi 2021


Transport maszyn rolniczych

Przewóz urządzeń rolniczych często bywa przewozem o wielkich gabarytach. Do urządzeń rolniczych kwalifikujemy ciągniki rolnicze, przyczepy rolnicze, młocarnie, opryskiwacze, zgrabiarki jak i wiele innych. Sporawe urządzenia uprawne są urządzeniami nienormatywnymi. Maszyny te nie powinny zwyczajnie jeździć po drogach, dlatego że ich wielkość przewyższa dopuszczalne gabaryty zakładane przez kodeks drogowy w kraju jak także w Unii Europejskiej. Kłopot stanowić może również napór osi pojazdów rolniczych, jaki przekracza zasady możliwe dla większej części tras.

Jak przewozi się maszyny rolnicze?

Do transportu maszyn i pojazdów uprawnych niejednokrotnie korzysta się z przyczepy rodzaju semi oraz tiefbett. Przewoźnicy oferujący transport pojazdów uprawnych powinni dysponować stosownie dopasowanymi lawetami, jakie potrafią przetransportować maszyny rolnicze, których waga jest do kilku ton, jak na przykład opryskiwacze. Przewoźnik podejmujący się przewozu pojazdu rolniczego powinien specjalizować się w przewozie nienormatywnym, a jeszcze mieć stosowne uprawnienia, sprzęt branżowy i doświadczenie. W przypadku, jeżeli maszyna przekracza możliwe standardy rozmiarem lub wagą, konieczne jest uzyskanie specjalnego pozwolenia, a także potrzebna będzie obecność pilota przy transporcie.

Koszt przewozu urządzeń uprawnych

Koszt przewozu ciągnika uprawnego jest uzależniona od wymiarów, ciężaru i sprawności maszyny. Na wycenę przewozu wpływa dodatkowo długość między miejscem załadunku a miejscem wyładunku. Znaczącym czynnikiem może być również czas przewozu.