Inne przesyłki, Zwierzęta Dodano: 2017-10-28 20:36

młody szczeniak

(Nr 2120868)
młody szczeniak

Waga w kg:

10.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Dystans: 2446.00 km

Informacje dodatkowe:

Witam, zamierzam wziąc pieska ze schroniska, dlatego nie moge podac teraz konkretnej wagi. Będzie to na pewno młody pies, jakies 4 miesiace z większej rasy.

Oferty od Przewoźników (0)

Brak ofert. Złóż ofertę jako pierwszy.

Pytania od Przewoźników (1)

Brak pytań. Zadaj pytanie jako pierwszy
@{ question.user.login }
@{ question.message }
Zobacz odpowiedzi: @{ question.childQuestionsCount } Odpowiedz Przewoźnik musi złożyć ofertę, abyś mógł bezpiecznie zlecić transport.
@{ childQuestion.user.login }
@{ childQuestion.message }

Transport zwierząt

    Gdy potrzebujemy zamówić transport zwierzaka, dla firm transportowych ważna będzie jego rasa, waga i dokładny opis zwierzaka. Przewożone zwierzę musi być zdolne do transportu - nie może być w takim razie schorowane ani okaleczone. Kiedy zamierzamy przetransportować psa, kota lub zająca należy zadbać o szczepienie na wściekliznę i wstrzyknięcie mikroczipu identyfikacyjnego.

    Szczepienie na wściekliznę jest uważane za aktualne po upływie 21 dni od pierwszego szczepienia u zwierząt żyjących dłużej niż 3 miesiące. W innych sytuacjach, szczepienie staje się aktualne w ten sam dzień, w którym zostało wykonane. Istotne jest to, że dopiero po szczepieniu na wściekliznę, lekarz weterynarii może wstrzyknąć mikroczip.

Dokumenty konieczne przy przewozie zwierząt

    Psy, koty i fretki muszą mieć paszport wystawiony przez lekarza weterynarii. Listę lekarzy uprawnionych do wydawania paszportów można znaleźć na stronie Krajowej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej. Koszt wydania paszportu to 51 złotych.

    Obok paszportu wymaganetakże dokumenty potwierdzające pochodzenie zwierzęcia, informujące kto jest właścicielem. Wymaganerównież takie informacje jak trasa i data przejazdu oraz spodziewany czas transportu. Spis przewoźników upoważnionych do transportu zwierząt można znaleźć na stronie Głównego Inspektoratu Weterynarii.

Jak transportować zwierzęta?

    Zwierzęta można przewozić autem, kiedy posiadamy właściwy transporter. Do transportu zwierząt warto używać różnego rodzaju kontenerów, torb i mat ochronnych. Przy wyborze transportera kluczowa powinna być jego wielkość, jak także komfort i bezpieczeństwo zwierzęcia podczas transportu.

Adres i termin nadania

Łomża, Polska

9 lis 2017

Adres i termin dostawy

Glasgow, Wielka Brytania

Termin elastyczny