Mobility Scooter (Nr 5960632)

Mobility Scooter

Marka i model:

2016

Waga w kg (łączna):

100

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

2

Dystans: 11478.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Wielki Londyn, Londyn

26 mar 2020

Adres i termin dostawy

Tanzania, Dar Es Salaam, Dar Es Salaam

Od 31 lip 2020 do 31 sie 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle oraz skutery to zwykle cenne towary, które wyglądają na względnie ciężkie do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - aczkolwiek jedynie pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na przyczepie, niezbędne są 4 taśmy mocujące, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą tylko 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Ważne jest, aby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyjazdem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niepewne i grozi popsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma transportowa może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.