(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mobylette (Nr 5000858)

Mobylette

Marka i model:

Peugeot 103

Waga w kg (łączna):

50

Budżet zlecenia [€]:

200

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1282.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Île-De-France, Paryż

Od 25 wrz 2019 do 27 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Irlandia, County Limerick, Limerick

Od 5 paź 2019 do 8 lis 2019


Transport motocykli lub skuterów

Motory oraz skutery to zazwyczaj drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - wszakże tylko złudnie. Należycie zamocowany pojazd w 100% przetrwa przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, potrzebne będą 4 liny mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli potrzebne są jedynie 2, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Ważne jest, żeby mocowania nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w profesjonalnym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w osłoniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy przewożonymi obiektami.

Żeby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyjazdem opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować motor lub skuter i często nie blokują większość miejsca w aucie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo deski jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kosztują do 0,6 złotych za kilometr. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.