(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Model motorowa (Nr 5168998)

Długość [m]:

5

Szerokość [m]:

2

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

2500

Budżet zlecenia [zł]:

2800

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 1498.00 km

Adres i termin nadania

Francja, Provence-Alpes-Côte D'azur, Nicea

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Polska, Wielkopolskie, Rawicz

Termin elastyczny


Transport łodzi motorowych

Transport łodzi motorowych

Koszt przewozu łodzi z silnikiem uzależniony jest przede wszystkim od gabarytu i ciężaru łodzi, jak również od długości trasy jaka jest do pokonania. Cena transportu niedużej łodzi z silnikiem to 1,20 zł/km. Natomiast koszt transportu większej łodzi motorowej lub dużego jachtu to średnio 2,50 do 3 zł/km. Cena transportu niewielkich, nieciężkich łodzi dla wędkarzy rozpoczyna się nawet od 0,30 złotych za kilometr. Dla porównania transport roweru wodnego to koszt niecałe 0,80 złotych za kilometr.

Na przykład, przetransportowanie łodzi o ciężarze całkowitym 200 kg na odcinku z Olsztyna do Jasła (552 kilometry) cena wyniosła 649 złotych, zatem 1,20 zł/km. Za transport łodzi o ciężarze 350 kg na trasie Gassy (woj. mazowieckie) – Olsztyn (236 kilometry) zapłacono 550 złotych, czyli 2,30 złotych za kilometr.

Przy przewozie jachtu o wadze prawie 700 kilogramów na trasie Bourne (Wielka Brytania) – Nowa Sól (1462 km) zapłacono 2000 zł, zatem zaledwie 1,40 zł/km.

Nim wycenimy transport łodzi należy upewnić się, czy wymiary podane przez producenta to realne wymiary łodzi. Długość liczymy od końca dziobu do środka rufy, a szerokość wskazuje punt, w jakim łódź motorowa jest najszersza.

Formalności

W trakcie transportu łodzi zaleca się wybór mniej uczęszczanych tras jak i również unikanie godzin o najwyższym natężeniu ruchu. Masa zestawu nie może być większa niż 3,5 tony, w przeciwnym razie firmę transportową obowiązuje posiadanie systemu ViaTOLL. Kiedy łódź będzie przewożona drogą morską, obowiązkowe jest posiadanie dokumentów uprawniających do pływania. Należy poinformować przewoźnika, czy łódź jest ubezpieczona, a także czy dostępne są w łodzi środki medyczne i narzędzia nawigacyjne.