(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)

modele z pianki steropianowej (Nr 5431862)

Długość [m]:

2

Szerokość [m]:

1

Wysokość [m]:

0.3

Waga w kg (łączna):

50

Typ usługi:

Tylko transport

Instrukcje szczególnej ostrożności:

Potrzebne są pasy gdyż model nie ma prawa się przesuwać gdyż istnieje wtedy ryzyko uszkodzenia. Nic nie może się na niego przewrócić.

Opakowanie ładunku:

Model będzie dodatkowo przełożony steropianem tak aby zabezpieczyć go przed uszkodzeniami. jednakże trzeba mieć pasy aby go spiąćć gdyż najważniejsze aby się nie przesuwał bo wtedy istnieje ryzyko uszkodzenia co jest niedopuszczane

Wymiary podane w przybliżeniu

Dystans: 369.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Dolnośląskie, Wrocław

15 lis 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Mazowieckie, Legionowo

15 lis 2019


Transport przedmiotów specjalnej ostrożności

Za przesyłki, których przewóz zobowiązuje do wyjątkowej ostrożności uważa się przedmioty, które szybko ulegają defektom oraz są delikatne i nietrwałe. Zaliczamy do nich na przykład instrumenty muzyczne, elementy tłukące się, dzieła sztuki, wyroby ceramiczne oraz rzeczy wykonane z delikatnych materiałów. W gronie nierzadko przetransportowywanych rzeczy znajdziemy gitary, szklane kabiny prysznicowe, delikatny sprzęt elektroniczny, rzeźby, zegary oraz stoły do gry w piłkarzyki.

 

Kwestia należytego ochronienia transportu jest newralgiczna. Opłaca się zastosować materiały zabezpieczające jak przykładowo: folia stretch, folia bąbelkowa oraz kartony. Folii bąbelkowej oraz kartony najlepiej zastosować do zabezpieczenia mniejszych rzeczy – można je kupić w sklepie budowlanym oraz w serwisach internetowych. Tymczasem folia stretch używana jest do opakowania całej rzeczy. Do ochronienia przesyłki można wziąć także koce, styropian, magazyny, ubrania i taśmy.

 

Koszt przewozu paczki o wielkiej ostrożności

 

koszt transportu przesyłki, która jest nadzwyczajnej ostrożności uzależniony jest od wagi i gabarytów, jak również od trasy między miejscem załadunku oraz miejscem rozładunku. Na końcowy koszt może zaważać również niezbędność zapewnienia materiałów ochraniających przez firmę przewozową. Przykładowo, za transport lustra na trasie Warta - Gliwice zapłacono blisko 250 zł. Tymczasem za przewóz zegara nad kominek z Holandii do Łodzi kosztowało 200 PLN. Za transport rzeźby z kamienia z Umianowic do Warszawy cena wyniosła 300 złotych.