(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

modul mieszkalny do pickupa (Nr 5022162)

Długość [m]:

3.5

Szerokość [m]:

1.85

Wysokość [m]:

2

Waga w kg (łączna):

250

Typ usługi:

Tylko transport

Czy ładunek jest na paletach?:

Tak

Czy ładunek jest zapakowany?:

Nie

Budżet zlecenia [zł]:

3600

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1624.00 km

Adres i termin nadania

Polska, Warmińsko-Mazurskie, Elbląg

Od 6 lut 2020 do 14 lut 2020

Adres i termin dostawy

Wielka Brytania, Suffolk, Bury Saint Edmunds

Termin elastyczny


Transport niepełną ciężarówką

Przewóz niepełną ciężarówką tzw. „Less Than Truckload” to skorzystanie z części powierzchni ładunkowej samochodu ciężarowego. Gdy posiadamy do przetransportowania nieduży ładunek, który nie potrzebuje zagospodarowania pełnej ciężarówki lub który nie potrzebuje wykorzystania całej przestrzeni, wtedy wzięcie takiego wariantu kategorii jak: niepełna ciężarówka jest właściwe. 


Do samochodów ciężarowych wykorzystywanych w przewozie LTL zalicza się pojazdy, których waga przewyższa 3,5 t. i inne maszyny spełniające warunki ustawowe. Do przewozu LTL wykorzystuje się wielkie kontenery meblowe, samochody ciężarowe BDF, ciężarówki skrzyniowe oraz samochody ciężarowe - kontenery, samochody ciężarowe typu: firanka i furgon. Rodzaj samochodu ciężarowego wypadałoby aby był dostosowany do przewiezienia naszych rzeczy, które zadeklarowaliśmy w wybranej przez nas kategorii.

W oszacowaniu ceny przewozu ładunku w obrębie LTL, istotne są jego parametry – ciężar i wielkość. Należy również dodać informację o tym, czy przedmioty znajdują się na paletach i czy zostały zapakowane. Jeśli tak, wypada opisać ładunek. Istotna jest również informacja w temacie usługi – czy obejmuje tylko przewóz, czy na przykład załadunek i wyładunek. Zasadniczą informacją jest również termin zrealizowania transportu.

Ładunki transportowane w ramach LTL to często palety, narzędzia, meble, a czasem zdarzają się fragmenty elektrowni wiatrowej.

W przypadku, jeśli przewóz niepełną ciężarówką nie wystarczy aby przewieźć nasz ładunek, warto skorzystać z alternatywy – z transportu pełną ciężarówką FTL („Full Truck Load”), innymi słowy nazywanego transportem całonaczepowym.