(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Mokka tiguan jaguar (Nr 4838698)

Mokka tiguan jaguar

Marka i model:

Jaguar XF, VW Tiguan, opel mokka

Waga w kg (łączna):

5000.00

Liczba sztuk:

3

Dystans: 2121.00 km

Adres i termin nadania

Wielka Brytania, Anglia, York

Od 6 sie 2019 do 10 wrz 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Podkarpackie, Rzeszów

Termin elastyczny


Transport samochodu

Zlecenie transportu samochodu pojawia się nierzadko, jeżeli nabywamy nowy pojazd czy też ściągamy go od poprzedniego właściciela, przykładowo z Wielkiej Brytanii. Ostateczny koszt i przygotowanie przewozu zależą od czynników takich jak: stan auta, jego ciężar i gabaryty oraz trasa.

Jak najbezpieczniej i najoszczędniej transportować wóz?

Jednym z najbardziej korzystnych rozwiązań jest wystawienie bezpłatnego ogłoszenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za moment dostaniemy propozycje od firm transportowych, które specjalizują się w przewozie pojazdów. W trakcie wyboru firmy transportowej należy utwierdzić się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia auta.

Metody przewożenia pojazdu

Do transportu auta pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (większa laweta) lub zestaw (samochód i naczepa). Podstawowe znaczenie ma dokładne zamocowanie pojazdu – koła wozu powinny być przypięte czteroma pasami mocującymi tak, żeby wóz nie zmieniał położenia podczas przewozu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać rzeczywistej masy auta ciągnącego.

Formalności

Aby niezależnie transportować samochód osobowy należy mieć prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie przekracza 3,5 t. W przypadku jeśli DMC jest większa niż 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jeżeli zamawiamy transport w firmie transportowej na terenie UE, zazwyczaj potrzebny będzie CRM (list przewozowy) i dokument zlecenia, który upoważnia firmę transportową do odbioru auta.