(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Samochody Dodano: 2017-10-29 11:35

Mondeo MK IV kombi

(Nr 2121516)
Mondeo MK IV  kombi

Marka i model:

Ford Mondeo mk iv kombi

Waga w kg (łączna):

1750.00

Budżet zlecenia [zł]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 894.00 km

Transport samochodu

    Zlecenie przewozu auta pojawia się najczęściej, kiedy zakupujemy nowy pojazd lub sprowadzamy go od poprzedniego posiadacza, np. z Czech. Decydujący koszt i przygotowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan wozu, jego waga i wielkość oraz trasa.

Jak najlepiej i najtaniej transportować wóz?

    Jednym z najczęstszych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie samochodu na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę dostaniemy oferty od przewoźników, którzy ukierunkowują się w transporcie wozów. Przed wyborem firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która zawiera ubezpieczenie w przypadku zniszczenia pojazdu.

Metody transportu wozu

    Do przewiezienia samochodu pomocne są autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą naczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (samochód oraz naczepa). Najważniejsze znaczenie ma profesjonalne zamocowanie auta – koła auta powinny być przypięte czteroma linami trzymającymi w taki sposób, żeby wóz nie zmieniał położenia w czasie przewozu. Należy nie zapominać również, iż właściwa masa naczepy nie powinna przekraczać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie przewozić wóz osobowy wystarczy prawo jazdy kategorii B, w przypadku jak waga całkowita nie przekracza 3,5 tony. W momencie kiedy DMC przekracza 3,5 t., najczęściej wymagane jest prawo jazdy w kategorii B E. Jak zamawiamy przewóz w firmie transportowej na terenie UE, często konieczny będzie CRM (list przewozowy) oraz dokument zlecenia, który upoważnia przedsiębiorstwo do odbioru wozu.

Adres i termin nadania

Amberg, 92224, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Biała Rawska, 96-230, Polska

Termin elastyczny