Montainbike (Nr 7688458)

Montainbike
Waga
Sztuk
Montainbike
21 kg
1
Łączna waga:
21 kg
Dystans
2242 km
Faktura VAT:
Niewymagana

Adres i termin nadania

Niemcy, Bawaria, Fryzynga

14 cze 2021

Adres i termin dostawy

Portugalia, Porto, Campelo

19 cze 2021

Złóż ofertę
Zadaj pytanie

Transport rowerów

Przewóz dwóch kółek tyczy się sytuacji, w których chcemy wyruszyć na wycieczkę na dalekich trasach, a nie mamy sposobności przewiezienia roweru. Potrzebę na przewóz dwóch kółek zlecają również sprzedawcy i nabywcy dwóch kółek, a także osoby, które podarowują jednoślad w prezencie.

Szykowanie roweru do transportu

W przypadku, jak transportujemy nowy rower należy zachować go w oryginalnym opakowaniu. Kiedy chcemy to przewozimy również jednoślad, który już był używany, jednak warto ulokować go w opakowaniu po rowerze (opłaca się wykorzystać elementy oryginalnego kartonu bądź zakupić taki karton w sklepie remontowym bądź rowerowym). Przed umieszczeniem roweru w kartonie trzeba odkręcić oraz ściągnąć wszelkie ruchome części – sztycę z siodełkiem, dzwonek, czasomierz. Wyżej wymienione elementy jednośladu warto osadzić w odrębnych, małych kartonach lub ewentualnie osłonić kawałkami brystolu i doczepić je do ramy roweru. Ramę i kierownicę warto poobwijać folią bąbelkową (warstwa folii powinna posiadać minimalnie 2 cm grubości). Wychodzące fragmenty na przykład jak śruby albo przerzutki opłaca się osłonić brystolowymi ochraniaczami. Puste przestrzenie w kartonie trzeba zabezpieczyć gazetami ewentualnie folią bąbelkową bądź folią stretch w roli amortyzatora. Dzięki takiemu zabiegowi rower nie jest w stanie przemieszczać się w paczce. W następnej kolejności pudło zapieczętowujemy szeroką i mocną taśmą.

Jeżeli podejmiemy decyzję, aby zlecić transport roweru u przewoźnika, nie musimy niepokoić się o doręczenie materiałów chroniących paczkę.

Cena transportu roweru

Cena przewozu roweru jest uzależniona od paru czynników, takich jak: odległości od miejsca nadania do miejsca docelowego, ilości jednośladów, ich wielkości, a również terminu realizacji transportu. Np., transport jednośladu z Londynu (Anglia) do Krakowa (Polska) to cena niecałe 90 zł. Za transport jednośladu z Holandii do Częstochowy zapłacimy około 120 PLN. Przewóz jednośladu trekkingowego z Łodzi do Kamienicy to cena 80 złotych.