(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Montarzownica (Nr 5561111)

Montarzownica

Długość [m]:

140

Szerokość [m]:

160

Wysokość [m]:

70

Waga w kg (łączna):

300

Typ usługi:

Tylko transport

Dystans: 1632.00 km

Adres i termin nadania

Szwajcaria, Wallis, Visp

Od 9 gru 2019 do 10 gru 2019

Adres i termin dostawy

Polska, Lubelskie, Karczmiska

Termin elastyczny


Transport maszyn i sprzętu

Transport urządzeń lub sprzętu wymaga doświadczenia ze strony przewoźnika, który powinien kompetentnie zabezpieczyć maszynę, aby uniknąć zniszczeń, zadrapań oraz wgięć. Do najczęściej zlecanych przesyłek w kategorii przewóz urządzeń i sprzętu wymienia się: spawarki, młoty, schładzarki, rozdzielnice elektryczne, stelaże, kompresory, piece, urządzenia czyszczące, suszarnie jak i wiele innych.

Cena transportu urządzeń i sprzętu

Cena przewozu maszyn lub sprzętu będzie uzależniona zazwyczaj od gabarytu jak i wagi maszyny oraz od trasy czyli od punktu załadunku do miejsca rozładunku. Głównie przewóz maszyn jest przewozem ponadgabarytowym i występuje potrzeba posiadania stosownych uprawień oraz specjalistycznej wiedzy ze strony przewoźnika. W Polsce śr. cena  przewozu urządzenia wynosi 1,28 zł/km. Przykładowo, transport urządzenia wulkanizacyjnego na terenie Polski kosztuje 0,84-2,93 zł za kilometr. Przewóz lady chłodniczej w obrębie Polski związane jest z wydatkiem prawie 1,02 zł za kilometr.

Koszt transportu urządzeń i sprzętu na obczyznę

Często wybieranymi kierunkami w międzynarodowym transporcie urządzeń lub sprzętu są Niemcy oraz UK. Średni koszt przewozu maszyn i sprzętu za jeden kilometr na trasie nasz kraj – UK kosztuje 0,70 zł. Weźmy na przykład, transport spawarki na trasie Polska – Anglia zapłacimy niecałe 0,23 zł/km. Tymczasem na odcinku nasz kraj – Niemcy za transport urządzeń będzie kosztował prawie 0,95 zł/km. Na tej trasie za transport urządzenia typu oklejarka cena wynosi średnio 1,18 zł za kilometr, a transport frezarki to cena niecałe 0,54 zł/km.