(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Montesa 247 (Nr 5504560)

Marka i model:

Montesa 247

Waga w kg (łączna):

120

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Liczba sztuk:

1

Dystans: 708.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Kantabria, Santander

Od 7 sty 2020 do 10 sty 2020

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Katalonia, Tona

Od 22 sty 2020 do 23 sty 2020


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Niełatwe - chociaż jedynie na pozór. Prawidłowo przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez żadnej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku przewozu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów wystarczą zaledwie dwie, bowiem mają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Istotne jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak motoru, który może po drodze wylać się na nierównościach. Istnieją również platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Należy zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a także, czy przewoźnik posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć sporo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach europejskich kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przetransportować pojazd na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.