(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)

Montesa 4ride (Nr 6071416)

Montesa 4ride

Marka i model:

Montesa 4 ride

Waga w kg (łączna):

90

Liczba sztuk:

1

Dystans: 1050.00 km

Adres i termin nadania

Hiszpania, Andaluzja, Marbella

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Hiszpania, Kraj Basków, Irun

Termin elastyczny


Transport motocykli lub skuterów

Motocykle i skutery to zwykle wartościowe towary, które wyglądają na względnie trudne do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - niemniej jednak jedynie na pozór. Odpowiednio zamocowany pojazd w 100% przetrwa transport bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na naczepie, potrzebne są 4 taśmy mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów wystarczą jedynie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one szyny udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby mocowania nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a także trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w branżowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach auta i między transportowanymi obiektami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem osuszyć bak motoru, który może w trakcie jazdy rozchlapać się na nierównościach. Występują również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć motocykl lub skuter i zwykle nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wywiedzieć się o wszelkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tego przykładowo belki jest niepewne i zagraża zniszczeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca finalnego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od profesjonalnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na trasach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może wziąć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.