(Ogłoszenie nieaktualne. Użytkownik wybrał już ofertę)
Samochody Dodano: 2016-11-22 15:18

most jezdny (Nr 1433852)

Marka i model:

część samochodu

Waga w kg (łączna):

60.00

Budżet zlecenia [zł]:

200

Liczba sztuk:

1

Dystans: 605.70 km

Transport samochodu

    Potrzeba transportu pojazdu uwidacznia się najczęściej, jak nabywamy nowy wóz lub ściągamy go od ostatniego posiadacza, np. z Austrii. Rozstrzygający koszt i zorganizowanie transportu uzależnione są od elementów takich jak: stan auta, jego waga i wielkość oraz odległość do przejechania.

Jak najbezpieczniej i najtaniej przewieść wóz?

    Jednym z najbardziej rentownych rozwiązań jest wystawienie nieodpłatnego zlecenia o przewiezie auta na aukcji transportowej Clicktrans.pl, a już za chwilę uzyskamy propozycje od firm transportowych, które ukierunkowują się w transporcie samochodów. W trakcie wyboru firmy transportowej warto przekonać się, czy posiada odpowiednią polisę, która obejmuje ubezpieczenie w przypadku zniszczenia samochodu.

Sposoby przewożenia auta

    Do przewiezienia pojazdu pomagają autotransportery – lawety czyli (pojazd z platformą załadunkową lub otwartą przyczepą), lohra (duża laweta) lub zestaw (pojazd oraz przyczepa). Zasadnicze znaczenie ma profesjonalne przymocowanie auta – koła wozu powinny być przypięte czteroma taśmami mocującymi w taki sposób, żeby pojazd nie zmieniał umiejscowienia podczas transportu. Trzeba nie zapominać także, iż faktyczna waga naczepy nie powinna przewyższać właściwej masy pojazdu holowanego.

Formalności

    Żeby samodzielnie transportować wóz osobowy należy posiadać prawo jazdy kategorii B, w przypadku jeżeli masa całkowita nie jest większa niż 3,5 t. W momencie jeżeli DMC przekracza 3,5 t., wówczas potrzebne jest prawo jazdy w kategorii B E. Gdy zamawiamy transport u przewoźnika w obszarze Unii Europejskiej, zazwyczaj wymagany będzie CRM (list przewozowy) oraz świadectwo zamówienia, jaki upełnomocnia przedsiębiorstwo do odbioru samochodu.

Adres i termin nadania

Polska, Lubuskie, Lubogoszcz 57, 66-614

Od 23 lis 2016 do 30 lis 2016

Adres i termin dostawy

Polska, Małopolskie, Gorlice, 38-300

Od 24 lis 2016 do 30 lis 2016