(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2017-12-27 00:20

Moto

(Nr 2242863)
Moto

Marka i model:

Bmw r1200gs

Waga w kg (łączna):

230.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wyglądają na stosunkowo niełatwe do zabezpieczenia w trakcie przewozu. Nieproste - chociaż jedynie złudnie. Należycie zamocowany motocykl na pewno przetrzyma transport bez jednej skazy.

     Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, niezbędne są cztery taśmy mocujące, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są raptem 2, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przemieszczanie się pojazdu. Kluczowe jest, aby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się wypiąć w trakcie drogi, a również trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi obiektami.

    Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, lepiej przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie drogi wychlapać się na nierównościach. Występują także platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motocykl lub skuter i zazwyczaj nie blokują większość miejsca w pojeździe.

     Należy zazwyczaj dopytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. deski jest niepewne i grozi zniszczeniem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może zabrać motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Calama, 234533, Chile

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Saragossa, Hiszpania

Termin elastyczny