(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-29 08:24

moto

(Nr 2329956)
moto

Marka i model:

harley davidson

Waga w kg (łączna):

430.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2822.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motory oraz skutery to zazwyczaj kosztowne towary, które wyglądają na na ogół niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - jednak tylko na pozór. Należycie umocowany jednoślad na pewno przetrwa drogę bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, konieczne są cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są zaledwie 2, bowiem mają one szyny udaremniające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie drogi, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na ścianach samochodu oraz pomiędzy transportowanymi rzeczami.

    Aby prowadzący samochód nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed jazdą osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy rozlać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zarazem nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

     Należy zawsze wypytać o wszelkie detale i warunki, w których nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tej czynności np. belki jest ryzykowne i grozi uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

     Umieszczając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu maszyny codziennie. Ceny za transport na trasach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przewieźć pojazd na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Praga, Czechy

8 lip 2018

Adres i termin dostawy

Kadyks, Hiszpania

11 lip 2018