(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-01-31 05:43

Moto

(Nr 2337464)
Moto

Marka i model:

Yamaha yzf r125

Waga w kg (łączna):

125.00

Budżet zlecenia [€]:

1000

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 1503.00 km

Transport motocykli lub skuterów

    Motocykle oraz skutery to często wartościowe ładunki, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Poprawnie przymocowany pojazd na pewno przetrzyma transport bez żadnej skazy.

     Trzymanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne są 4 pasy trzymające, a w przypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, gdyż mają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Istotne jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a ponadto trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

    Aby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Występują ponadto platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

     Warto zawsze dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motor będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo deski jest niepewne i zagraża popsuciem motoru czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

     Wystawiając ofertę przewozu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od profesjonalnych firm transportowych, które transportują podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach europejskich kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy przewoźnik może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londres, Wielka Brytania

Od 31 sty 2018 do 9 lut 2018

Adres i termin dostawy

Barcelona, Hiszpania

Od 14 lut 2018 do 28 lut 2018