(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-28 19:23

Moto

(Nr 2641732)

Marka i model:

Ktm superduke 1290 gt

Waga w kg (łączna):

210.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 404.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się dość niełatwe do zabezpieczenia w trakcie transportu. Nieproste - wszakże tylko na pozór. Należycie zamocowany jednoślad w 100% przetrzyma przewóz bez ani jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są zaledwie dwie, gdyż posiadają one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie jazdy, a także trzeba uważać, aby nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je uszkodzić. Przyda się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub nabyć w fachowym markecie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motocykle i skutery można też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Warto wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na bokach samochodu oraz między przewożonymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, należałoby przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Występują ponadto platformy zaczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zajmują większość miejsca w aucie.

            Należy zawsze wywiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a także, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można dostać dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm transportowych, które przewożą tego typu maszyny cyklicznie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może wziąć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

4 maj 2018

Adres i termin dostawy

Badajoz, Hiszpania

4 maj 2018