(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 20:30

Moto

(Nr 2644488)
Moto

Marka i model:

Suzuki gsrx 1000

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2490.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to często cenne towary, które wydają się względnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - aczkolwiek jedynie na pozór. Właściwie przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma przewóz bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie jednoślad transportowany. W trakcie transportu na przyczepie, konieczne będą cztery taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są ledwie dwie, ponieważ posiadają one prowadnice udaremniające przesuwanie się motocykla. Najważniejsze jest, żeby liny nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odpiąć w trakcie jazdy, a również trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w zamkniętych autach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy jedynie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi obiektami.

Żeby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują poza tym platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj dowiedzieć się o wszystkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz pojazd będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niepewne i zagraża popsuciem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając zlecenie transportu w serwisie Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często znaleźć okazję i zapłacić dużo taniej, wydarza się tak, w wypadku gdy firma może przewieźć motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Ferrol, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Puerto del Rosario, 35600, Hiszpania

Termin elastyczny