(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 00:31

moto (Nr 2645092)

moto

Marka i model:

ducati scrambler

Waga w kg (łączna):

180.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1236.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się względnie nieproste do zabezpieczenia w trakcie transportu. Trudne - jednak tylko na pozór. Właściwie zamocowany jednoślad na pewno przetrzyma trasę bez jednej rysy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na naczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli potrzebne są zaledwie dwie, bowiem dysponują one szyny powstrzymujące przesuwanie się jednośladu. Najważniejsze jest, żeby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, by nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motocykle i skutery można też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed wyruszeniem opróżnić bak jednośladu, który może po drodze porozlewać się na nierównościach. Istnieją również platformy zaczepiane do busa lub vana, które ułatwiają przewieźć jednoślad lub skuter i zwykle nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Warto zazwyczaj dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach w Europie kosztują do 0,6 zł za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma przewozowa może przetransportować pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Madryt, Hiszpania

Od 29 maj 2018 do 30 maj 2018

Adres i termin dostawy

Lyon, Francja

31 maj 2018