(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 16:48

moto

(Nr 2647472)
moto

Marka i model:

moto hispana hm7

Waga w kg (łączna):

120.00

Dystans: 3.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle oraz skutery to zazwyczaj drogie towary, które wydają się względnie trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Niełatwe - jednak jedynie pozornie. Właściwie zamocowany pojazd na pewno przetrzyma drogę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. W trakcie przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motocykli wystarczą zaledwie 2, bowiem dysponują one prowadnice powstrzymujące przesuwanie się motocykla. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w zamkniętych pojazdach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy wyłącznie nie zapominać o elastycznych „obijakach” na ścianach pojazdu i pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w oparach benzyny, warto przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie drogi rozlać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zwykle nie blokują większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie detale i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma ma najazdy do jego załadunku. Korzystanie do tego przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża zepsuciem motocykla czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można uzyskać dużo interesujących ofert od rzetelnych firm przewozowych, które transportują podobnego typu maszyny cyklicznie. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często trafić okazję i zapłacić sporo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma może zabrać jednoślad na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

carretera de Sóller, Palma, 07012, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Carrer del Gremi de Teixidors 40, Palma, 07012, Hiszpania

Termin elastyczny