(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-30 22:03

MOTO (Nr 2648580)

Marka i model:

QUADRO 4

Waga w kg (łączna):

256.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1707.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często drogocenne ładunki, które wydają się dość trudne do zabezpieczenia podczas transportu. Ciężkie - aczkolwiek tylko na pozór. Dobrze przymocowany pojazd na pewno przetrzyma trasę bez ani jednej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas transportu na naczepie, niezbędne będą 4 taśmy trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do transportu motorów potrzebne są tylko 2, gdyż mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” zaczepem, który może się odczepić w trakcie jazdy, a poza tym trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je rozerwać. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Warto wyłącznie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach wozu i między przewożonymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed podróżą osuszyć bak jednośladu, który może po drodze wychlapać się na nierównościach. Istnieją poza tym platformy mocowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i często nie zajmują całego miejsca w pojeździe.

            Można zawsze dowiedzieć się o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motor będzie przewożony, a także, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. belki jest niebezpieczne i zagraża zepsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można uzyskać sporo interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą tego typu sprzęt codziennie. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 złotych za km. Zdarza się często trafić okazję i zapłacić dużo taniej, dzieje się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może zabrać motocykl na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Carretera de Valencia de Alcántara a Badajoz, Hamburg, 20095, Niemcy

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

L'Hospitalet-près-l'Andorre, 09390, Francja

Termin elastyczny