(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-01 21:10

Moto

(Nr 2651340)
Moto

Marka i model:

Yamaha Fz6 ns2

Waga w kg (łączna):

186.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1370.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motocykle i skutery to często cenne ładunki, które wyglądają na stosunkowo ciężkie do zabezpieczenia podczas przewozu. Ciężkie - chociaż tylko na pozór. Dobrze umocowany motocykl w 100% przetrwa przewóz bez jednej skazy.

            Mocowanie uzależnione jest od sposobu, w jakiej będzie motor transportowany. W przypadku transportu na przyczepie, obowiązkowe są cztery pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą zaledwie 2, ponieważ dysponują one prowadnice udaremniające przesuwanie się pojazdu. Najważniejsze jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odhaczyć podczas drogi, a również trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub kupić w fachowym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery można też transportować w osłoniętych autach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o miękkich „obijakach” na ścianach pojazdu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie jechał w oparach benzyny, lepiej przed wyjazdem opróżnić bak motoru, który może w trakcie jazdy wylać się na nierównościach. Występują również platformy montowane do busa lub vana, które pozwalają transportować motor lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Można zazwyczaj wypytać o wszelkie drobiazgi i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca finalnego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można zdobyć dużo ciekawych ofert od profesjonalnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny stale. Ceny za transport na szlakach w Unii Europejskiej kosztują do 0,6 PLN za km. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w przypadku gdy firma może przewieźć motor na zasadzie doładunku lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Lausanne, Szwajcaria

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Elche, Hiszpania

Termin elastyczny