(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-24 20:17

moto (Nr 2747012)

moto

Marka i model:

Triumph tiger 800

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 1127.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory i skutery to często kosztowne ładunki, które wyglądają na na ogół trudne do unieruchomienia w trakcie przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie pozornie. Poprawnie umocowany jednoślad na pewno przetrwa trasę bez jednej skazy.

            Mocowanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. W przypadku przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 liny trzymające, a w przypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą jedynie 2, ponieważ posiadają one szyny uniemożliwiające przesuwanie się jednośladu. Ważne jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odłączyć w trakcie drogi, a poza tym trzeba być ostrożnym, by nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w wyspecjalizowanym markecie i uniknąć uszkodzenia amortyzacji. Motocykle i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich ochrona nie różni się znacząco. Należy jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach auta oraz pomiędzy przewożonymi przedmiotami.

Aby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, lepiej przed wyruszeniem opróżnić bak motoru, który może po drodze ulać się na nierównościach. Istnieją ponadto platformy mocowane do busa lub vana, które umożliwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zajmują większość miejsca w pojeździe.

            Należy zawsze dopytać o wszystkie drobiazgi i warunki, w których nasz motocykl będzie przewożony, a również, czy firma posiada najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności przykładowo belki jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motoru czy skutera jeszcze przed wyruszeniem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można zdobyć wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm transportowych, które przewożą podobnego typu sprzęt regularnie. Ceny za przewóz na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 złotych za km. Można często znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma może przewieźć jednoślad na zasadzie doładunku lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Barcelona, Hiszpania

Od 29 maj 2018 do 1 cze 2018

Adres i termin dostawy

Tomar, 2300, Portugalia

Termin elastyczny