(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 11:55

Moto (Nr 2749356)

Moto

Marka i model:

Honda PCX

Waga w kg (łączna):

130.00

Dystans: km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to często cenne ładunki, które wydają się ogólnie niełatwe do unieruchomienia podczas przewozu. Ciężkie - wszakże jedynie na pozór. Dobrze przymocowany jednoślad na pewno przetrzyma drogę bez żadnej skazy.

            Mocowanie zależy od sposobu, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na naczepie, niezbędne będą cztery taśmy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów potrzebne są ledwie 2, bowiem posiadają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się jednośladu. Najważniejsze jest, aby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas jazdy, a także trzeba uważać, by nie ocierały się o szorstkie elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w branżowym sklepie i uniknąć zniszczenia amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach wozu oraz pomiędzy transportowanymi przedmiotami.

Aby prowadzący samochód nie jechał w oparach benzyny, warto przed podróżą opróżnić bak jednośladu, który może w trakcie drogi ulać się na nierównościach. Istnieją również platformy montowane do busa lub vana, które ułatwiają transportować jednoślad lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w pojeździe.

            Można zazwyczaj wypytać o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Użycie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i grozi zniszczeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając ofertę transportu w serwisie Clicktrans.pl można otrzymać sporo interesujących ofert od profesjonalnych firm, które transportują podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za przewóz na trasach w Europie kosztują do 0,6 PLN za kilometr. Można często trafić okazję i zapłacić dużo mniej, wydarza się tak, w przypadku kiedy firma przewozowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Malaga, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Bangkok, Tajlandia

Termin elastyczny