(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-25 13:05

moto (Nr 2749664)

moto

Marka i model:

ducati panigale 959

Waga w kg (łączna):

200.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Nie

Dystans: 2663.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne ładunki, które wydają się względnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Trudne - jednak tylko pozornie. Bezbłędnie umocowany motocykl w 100% przetrzyma transport bez żadnej skazy.

            Trzymanie zależy od metody, w jakiej będzie pojazd przewożony. Podczas przewozu na przyczepie, obowiązkowe są 4 pasy mocujące, a w wypadku profesjonalnej przyczepy do przewozu motorów wystarczą raptem 2, bowiem dysponują one szyny uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Ważne jest, aby taśmy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odczepić podczas jazdy, a dodatkowo trzeba być ostrożnym, aby nie ocierały się o zaostrzone elementy, które mogą je uszkodzić. Nada się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w specjalistycznym markecie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też transportować w osłoniętych samochodach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba jedynie nie zapominać o gumowych „obijakach” na bokach pojazdu i pomiędzy przewożonymi obiektami.

Aby kierowca nie prowadził w oparach benzyny, należałoby przed wyruszeniem osuszyć bak jednośladu, który może w trakcie jazdy wychlapać się na nierównościach. Występują dodatkowo platformy montowane do busa lub vana, które umożliwiają przewieźć motor lub skuter i zarazem nie zapełniają całego miejsca w samochodzie.

            Warto zazwyczaj wypytać o wszelkie detale i warunki, w jakich nasz motor będzie przetransportowany, a także, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego np. deski jest niebezpieczne i grozi popsuciem motocykla lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Wystawiając zlecenie transportu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm, które przewożą tego typu sprzęt stale. Ceny za transport na trasach w Europie kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak trafić okazję i zapłacić sporo mniej, wydarza się tak, w wypadku kiedy firma transportowa może przetransportować motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy wracaniu z realizowanej trasy czyli mając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Santa Cruz De Tenerife, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Es Migjorn Gran, 28021, Hiszpania

Termin elastyczny