(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-05-27 11:37

moto (Nr 2754952)

moto

Marka i model:

Lexmoto Tommy 125

Waga w kg (łączna):

300.00

Dystans: 2024.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zazwyczaj cenne towary, które wydają się względnie trudne do zabezpieczenia podczas przewozu. Niełatwe - jednak tylko na pozór. Należycie przymocowany pojazd w 100% przetrzyma trasę bez jednej skazy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie motocykl przewożony. Podczas transportu na naczepie, potrzebne będą cztery liny mocujące, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do transportu motorów wystarczą jedynie dwie, bowiem mają one szyny powstrzymujące przemieszczanie się motoru. Kluczowe jest, żeby taśmy nie kończyły się „otwartym” hakiem, który może się odpiąć podczas drogi, a poza tym trzeba uważać, aby nie ocierały się o ostre elementy, które mogą je rozerwać. Nada się również blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zaopatrzyć się w wyspecjalizowanym sklepie i uniknąć niesprawności amortyzacji. Motory i skutery warto też przewozić w osłoniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Trzeba wyłącznie pamiętać o miękkich „obijakach” na bokach samochodu oraz między transportowanymi przedmiotami.

Żeby kierowca nie prowadził w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak jednośladu, który może po drodze rozchlapać się na nierównościach. Istnieją dodatkowo platformy przyczepiane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motor lub skuter i zwykle nie blokują całego miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie szczegóły i warunki, w jakich nasz motocykl będzie przetransportowany, a również, czy firma transportowa ma najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tej czynności np. belki jest niebezpieczne i zagraża uszkodzeniem motoru lub skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca końcowego.

            Umieszczając ofertę przewozu w portalu Clicktrans.pl można dostać wiele ciekawych ofert od rzetelnych firm przewozowych, które przewożą podobnego typu maszyny regularnie. Ceny za transport na szlakach europejskich kształtują się do 0,6 zł za kilometr. Można jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku gdy firma transportowa może przewieźć motor na zasadzie niepełnej ciężarówki lub przy powrocie z wykonywanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Londres, Wielka Brytania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Badajoz, Hiszpania

Termin elastyczny