(Ogłoszenie nieaktualne. Upłynął okres ważności)
Motocykle i skutery Dodano: 2018-04-29 17:43

moto 125

(Nr 2643896)
moto 125

Marka i model:

Rieju rs2 pro 125

Waga w kg (łączna):

130.00

Potrzebuję fakturę VAT:

Tak

Dystans: 2725.00 km

Transport motocykli lub skuterów

TRANSPORT MOTOCYKLA LUB SKUTERA

 

Motory oraz skutery to zwykle drogocenne towary, które wyglądają na ogólnie niełatwe do zabezpieczenia podczas przewozu. Nieproste - jednak tylko złudnie. Należycie zamocowany motocykl w 100% przetrwa transport bez ani jednej rysy.

            Trzymanie uzależnione jest od metody, w jakiej będzie pojazd transportowany. W przypadku transportu na naczepie, konieczne będą 4 pasy trzymające, a w wypadku specjalistycznej przyczepy do przewozu motocykli wystarczą zaledwie dwie, ze względu na fakt, że dysponują one prowadnice uniemożliwiające przesuwanie się motoru. Kluczowe jest, żeby pasy nie były zakończone „otwartym” zaczepem, który może się odłączyć podczas jazdy, a dodatkowo trzeba uważać, aby nie ocierały się o szpiczaste elementy, które mogą je przeciąć. Przyda się też blokada zawieszenia, którą można zrobić lub zdobyć w specjalistycznym markecie i uniknąć awarii amortyzacji. Motory i skutery można też przewozić w zamkniętych wozach dostawczych, a ich zabezpieczenie nie różni się znacząco. Należy wyłącznie pamiętać o elastycznych „obijakach” na ścianach samochodu i pomiędzy przewożonymi rzeczami.

Aby kierowca nie jechał w wyziewach benzyny, warto przed jazdą opróżnić bak motocykla, który może w trakcie drogi wylać się na nierównościach. Istnieją także platformy mocowane do busa lub vana, które pozwalają przewieźć motocykl lub skuter i zazwyczaj nie zapełniają większość miejsca w samochodzie.

            Można zawsze wywiedzieć się o wszystkie detale i warunki, w jakich nasz jednoślad będzie przewożony, a także, czy firma przewozowa posiada najazdy do jego załadunku. Stosowanie do tego przykładowo deski jest ryzykowne i zagraża uszkodzeniem motocykla czy skutera jeszcze przed wyjazdem do miejsca docelowego.

            Umieszczając zlecenie przewozu w portalu Clicktrans.pl można otrzymać wiele interesujących ofert od rzetelnych firm transportowych, które transportują tego typu maszyny dość często. Ceny za przewóz na szlakach w Europie kształtują się do 0,6 PLN za km. Zdarza się jednak znaleźć okazję i zapłacić dużo mniej, dzieje się tak, w przypadku kiedy firma może zabrać pojazd na zasadzie doładunku lub przy powrocie z realizowanej trasy czyli posiadając tzw. pusty przebieg.

Adres i termin nadania

Malgrat de Mar, 08380, Hiszpania

Termin elastyczny

Adres i termin dostawy

Valencia, 38750, Hiszpania

Termin elastyczny